”Tistim, ki prihajajo, in tistim, ki izrekajo dobrodošlico.”

Ste že kdaj objeli drevo? Ste prisluhnili njegovi skrivni govorici? Ali drevesa sploh govorijo? Mi smo tokrat prisluhnili enemu od njih, rdečemu hrastu, ki mu ljudje pravijo tudi drevo želja. V sredo, 4. 5. 2022, smo se v šolski knjižnici zbrali na 2. srečanju bralnega kluba, ki je bil tokrat posvečen knjigi DREVO ŽELJA avtorice Katherine Applegate. Zgodbo pripoveduje drevo, kar jo naredi še posebej zanimivo. Ko se v soseščino priseli nova družina, nekdo v deblo starega hrasta na skrivaj vreže napis Spokajte! To dejanje vpliva na mnogo ljudi, rastlin in živali. Zgodba je nudila odlične iztočnice za pogovor o prijateljstvu, sožitju, sprejemanju, izrekanju dobrodošlice, sodelovanju, občutku varnosti, upanju … pa tudi o tem, kako težko je biti en dan čisto tiho, o hišicah na drevesu in še čem. Pa še z mafini smo se posladkali! Skratka, imamo dobre občutke glede nadaljevanja tradicije bralnega kluba na naši šoli. Dogovorili smo se, da bo naše zadnje srečanje v tem šolskem letu namenjeno ogledu filma, posnetega po knjigi Nicole Yoon: VSE, VSE. Vabljeni!

mentorica Maruša Brenčič Nagode