V četrtek, 16. maja, je bila na naši šoli prireditev ob zaključku bralne značke. Za učence je nastopil pisatelj in ultramaratonec Žiga X. Gombač. Njegovo knjigo Adam in tuba so kot prvo slovensko knjigo uvrstili na ameriški seznam najboljših del za otroke in mladino. Učencem predmetne stopnje je predstavil svojo življenjsko pot in poklic pisatelja, učencem razredne stopnje pa je pripovedoval zgodbe iz svojih knjig.

Letos je bralno značko opravilo 382 učencev (kar je 26 učencev več kot lani!), od tega 289 učencev razredne stopnje in 93 učencev predmetne stopnje.

Vesela sem, da učenci radi berejo knjige. Prav to je bistvo bralne značke: bralec se zanjo odloči prostovoljno, bere z razumevanjem, bere, ker branje potrebuje, ker mu pomaga v vsakdanjem življenju in ker v branju uživa. Z bralno značko razvijamo bralno pismenost in bralno kulturo ter podpiramo ljubezen in veselje do branja.

Hvala šolskemu skladu, ki je financiral nastop pisatelja in prevoz učencev iz obeh podružnic na matično šolo.

Nataša Grom,

knjižničarka