Na šoli se bomo tudi letos vključili v računalniško tekmovanje Bober, ki poteka po več evropskih državah. Tekmovanje bo potekalo od  od ponedeljka, 11. 11. 2019, do petka, 15. 11. 2019. Tekmovanje je odprtega tipa – sodelujejo lahko vsi zainteresirani od 2. – 9. razreda.

Načeloma bo tekmovanje izvedeno v času izbirnih predmetov in sicer:

• za učence 6. in 7. razredov sredo 6. uro
  • za učence 8. razredov sredo 7. uro
  • za učence 9. razredov četrtek 6. uro

Lahko pa se dogovoriš z vodjo tekmovanja tudi kak drug dan po končanem pouku.

Od 2. do 5. razreda se naloge rešujejo na papirju, od 6. do 9. pa na računalniku.

Naloge  niso povezane z učno snovjo v šoli.

Vsak udeleženec prejme priznanje, uspešnejši bronasto priznanje, najboljši pa se lahko uvrstijo na državno tekmovanje. Državno tekmovanje bo  januarja 2020

Tekmovanje je namenjeno učencem, ki jih zanimajo različne teme s področja računalništva oz. informatike. Ker ne zahteva posebnega predznanja, se ga lahko udeležijo vsi učenci, tudi tisti, ki v svojem izobraževanju še niso imeli predmetov s področja računalništva.

KNJIŽICA Z NALOGAMI IN RAZLAGO REŠITEV

Naloge lahko preizkusite tudi v tekmovalnem okolju: šolsko tekmovanje / državno tekmovanje. Polje koda naj ostane prazno.

Za zabavo in vajo lahko dobite naloge za drugi razredtretji razredčetrti in peti razred ter rešitve.

Več informacij najdete na: http://tekmovanja.acm.si/bober

Učenci od 2. do 5. razreda se prijavite pri razredničarki, učenci od 6. do 9. razreda pa pri računalničarju.

Če potrebujete pomoč ali kake dodatne informacije me kontaktirajte.

Jure Kramar