Šolski knjižničarji želimo s praznovanjem mednarodnega meseca šolskih knjižnic slovensko javnost opozoriti na delo šolskih knjižnic in izpostaviti njihov pomen pri pridobivanju in povezovanju znanja, omogočanju empatije, razvijanju domišljije, treningu socialnih veščin učencev ter vzpostavitvi pozitivnega odnosa do knjižnic in branja.

Geslo za letošnji oktober je Iskanje poti do zdravja in dobrega počutja, zato bodo učenci razmišljali, kakšen pomen ima pri tem šolska knjižnica. Učenci 1. in 2. razreda se bodo udeležili ustvarjalne delavnice, učenci 3. razreda bodo sodelovali v nacionalni izmenjavi knjižnih kazalk, učenci od 4. do 9. razreda bodo reševali MEGA kviz, učenci 6. razreda pa bodo sodelovali v mednarodni izmenjavi knjižnih kazalk.

Nataša Grom, knjižničarka