V sredo, 8. 9. 2021 so imeli učenci 9-tih razredov naravoslovni dan v sklopu projekta POGUM. Učenci so spoznali poklica grafični oblikovalec in nekatere tehnične poklice. Na delavnicah so učenci tekmovali, kdo bo sestavil najvišji stolp iz papirja, ki bo držal oreh. Iz odpadnega kovinskega materiala so ustvarili nov predmet in se preizkusili v risanju logotipov. Ob tem so preko dejavnosti spoznavali poklice in razvijali podjetnostne kompetence (ustvarjalnost, odkrivanje priložnosti, samozavedanje in samoučinkovitost, motiviranost in vztrajnost, sodelovanje, obvladovanje negotovosti, dvoumnosti in tveganja, načrtovanje, sodelovanje…). Ob koncu so si ogledali tudi gostujočo razstavo ŠC Postojna, ki bo na ogled do petka, 17. 9. 2021. Podjetniške delavnice so v okolici šole pripravili ga. Bernarda in g. Damjan Pogorelec iz podjetja KOVINAR, grafična oblikovalka ga. Brigita Vehar (Mimetik-design) in ga. Anja Žagar iz OOZ Logatec. Vsem se zahvaljujemo za bogatitev in popestritev šolske dejavnosti.

Andreja Dodič