Imamo državnega prvaka in podprvaka v vožnji s kolesom na čas

Trije učenci naše šole, ki sicer v svojem prostem času trenirajo tek na smučeh, so se prejšnji teden udeležili šolskega državnega prvenstva v vožnji s kolesom na čas, kronometru.

Gregor Rupnik iz 9. b, Nik Pavlin iz 7. a in Drejc Rupnik, iz 6. b so s svojimi vožnjami dokazali, da so vsestranski športniki. Odlično se znajdejo tudi na kolesu, pokazali pa so tudi spretnosti menjave zračnice. Gregorju je le nekaj minut pred štartom počila zračnica in fantje so jo pravočasno zamenjali kot pravi profesionalci. Gregor je nekaj minut za tem postal državni prvak, Nik državni podprvak, Drejc pa je v svoji kategoriji kot mlajši dosegel odlično 15. mesto.

Na prvenstvu je sodelovalo 154 učencev iz 44 osnovnih šol, velika večina med njimi ima tudi kolesarsko licenco. Še posebej zato so naši fantje kot amaterski kolesarji  svoje delo opravili več kot odlično in Osnovni šoli Tabor Logatec prikolesarili skupno 6. mesto med vsemi šolami.

Bravo Gregor, Nik in Drejc in iskrene čestitke!