Dragi učenci in učenke OŠ Tabor Logatec! Spoštovani starši!

V šolsko leto 2022/2023 bodo učenci od 2. do 9. razreda vstopili v  četrtek, 1. 9. 2022, ob 7. 55.

Naši petošolci pa odhajajo v poletno šolo v naravi na Krk.

Med počitnicami je prišlo do povečanja števila učencev v 3., 4., in 6. razredih, zato se bo za te razrede sestavil dodaten oddelek. Učenci bodo na prvi šolski dan od novih razredničark  izvedeli, v katere oddelke (a, b ali c) so razporejeni.

Naši prvošolci, ki jih že nestrpno pričakujemo, pa bodo sprejeti na OŠ Tabor Logatec malo kasneje. Vabila ste starši prvošolcev že prejeli po pošti.

ISKRENO DOBRODOŠLI!

PRVI ŠOLSKI DAN: ČETRTEK 1. 9. 2022

URA PRIČETKA: 7.55 – MATIČNA ŠOLA

Svetujemo, da učenci (izjema vozači) ne prihajajo v šolo pred 7.45.

2. – 4. razred se zbere NA ŠPORTNEM IGRIŠČU ZA ŠOLO. Učence bodo pričakale razredničarke, ki jih bodo razdelile v oddelke in jih pospremile v učilnice.

• Učenci od 2. – 4. razreda se zbirajo na levi strani igrišča (če stojimo na vhodu igrišča).
  • Vsi bodoči tretješolci in četrtošolci se zberejo pred levim golom.
  • 5. razredi sledijo navodilom za odhod v šolo v naravi.
  • Učenci 2. razredov naj s seboj prinesejo vse šolske potrebščine.

6. – 9. razred se zbere  NA ŠPORTNEM IGRIŠČU ZA ŠOLO. Pričakali jih bodo razredniki in sorazredniki  ali nadomestni učitelji in jih pospremili v matične učilnice.

• Učenci od 6. – 9. razreda se zbirajo na desni strani igrišča (če stojimo pred vhodom na igrišče).
  • Vsi bodoči šestošolci se zbirajo pred desnim golom. Tam ji bodo novi razredniki razdelili in pospremili v šolo.

Vsi učenci morajo imeti s seboj copate,  peresnico in zvezek, v katerega bodo zapisali prve informacije oz. se upoštevajo navodila ki so jih morda nekateri razredniki razredne stopnje  pošiljali po elektronski pošti. Učenci predmetne stopnje naj imajo s seboj  torbo, v katero bodo dali  nove učbenike.

Učenci bodo v šoli od 7.55 do 12.15. Ob 9.30 bodo imeli malico.

• Domačini bodo odšli  ob 12.15 takoj domov.
  • Učenci, ki so prijavljeni v podaljšano bivanje  skupaj z vozači počakajo z učiteljem v svoji učilnici. Vse usmerja in spremlja učiteljica.
  • V kolikor boste vašega otroka prišli iskat (in je sicer prijavljen v OPB ali pa je vozač) prosim to napišite na list, ki ga naj otrok pokaže učiteljici.

V zadnjih dveh letih so se tudi naši  mlajši učenci zelo navadili na samostojnost pri vstopanju in odhodu iz šole. Nadaljevati želimo z vzgojo, ki razvija odgovornost in samostojnost, zato predvsem starše otrok 2. in  3. razreda (v naslednjih mesecih pa tudi starše 1.r.) prosimo, da v šolsko stavbo vstopate samo v redkih  primerih. Zaupajmo našim otrokom, da zmorejo sami, za pomoč pa vedno lahko prosijo učitelje.

Odhodi  avtobusov v vse smeri bodo ob 12.30.

SUHI OBROK bo organiziran za učence od 2. do 9. razreda, ki so jih starši prijavili preko spletne ankete ORGANIZACIJA ŠOLSKE PREHRANE. Zajtrka ne bo.

Učitelji in vodstvo šole vas v veselem pričakovanju pričetka novega šolskega leta  2022/2023 lepo pozdravljamo.

Logatec, 30. 8. 2022