29. septembra 2022 smo člani Literarnega društva Zeleni oblaki in učenci OŠ Tabor izvedli literarni večer, ki smo ga poimenovali V mladih očeh odseva svet. Svoje literarne stvaritve so brali: petošolka Zarja Razložnik, sedmošolci Živa Katič, Lena Bajc, Jošt Petrič, Gašper Tomazin, Ana Nagode, osmošolki Evita Celarc in Iris Šteharnik, večer pa je zaključila devetošolka Tinka Hladnik, ki se lahko že pohvali s svojo prvo knjigo. Vse skupaj so v pisan šopek večera povezali še glasbeniki Jošt Petrič, Evita Celarc in Sara Hladnik, povezovalka Karin Eržen in člani literarnega društva Branka Novak, Vanda Lavrič, Marcel Štefančič, Mateja Hajdinjak in Bojana Levinger.

Mladi ustvarjalci so v svojih pesmih predstavili  raznovrstne teme – od pravljičnih, zgodovinskih, bivanjskih, domovinskih – poskusili so se tudi v pisanju haikujev. S svojo ustvarjalnostjo in globino razmišljanja so presenetili in navdušili vse prisotne in zagotovo bomo o njih še veliko slišali.

Bojana Levinger