Gledališčniki OŠ Tabor so se pred majskimi počitnicami, 26. aprila 2016, s svojo predstavo SORI, ODRAŠČAM  predstavili  dopoldne najprej svojim sošolcem in učiteljem in popoldne še svojim staršem,sorodnikom in prijateljem gledališča  na že tradicionalni prireditvi GLEDALIŠKO POPOLDNE. Tokratno popoldne je bilo izjemno predvsem zaradi velikega števila obiskovalcev, ki so lahko  uživali v dveh predstavah. Že nekaj let namreč na prireditvi sodelujejo učenci POŠ Rovtarske Žibrše s svojo neumorno mentorico Ano Žakelj. Tudi letos so s svojo predstavo avtorice Svetlane Makarovič, Glavni petelinček, navdušili in nasmejali. Prav tako so gledalci navdušeno zaploskali tudi predstavi »Sori, odraščam« in vsem, ki so aktivno sodelovali na prireditvi. Povezovalka Ema Klavžar je na koncu na oder povabila avtorico besedila Barbaro Renčof in vse štiri mentorice, Ano Žakelj, Špelo Delux, Darjo Merlak in Bojano Levinger. Mladi igralci in mentorice so se pridružili aplavzu publike in zaploskali drug drugemu.

Poslovili smo se z mislijo, da bi takšne prireditve in uspehe morali znati bolj ceniti, se jih še bolj veseliti, saj predstavljajo velik navdih vsem vpletenim ustvarjalcem in so v čast tako šoli, kulturnemu društvu in lokalni skupnosti. Hkrati se zahvaljujemo občini Logatec za sofinanciranje prireditve.

Bojana Levinger