Mladinski pevski zbor s svojim zborovodjem Zdravkom Novakom in s scenaristko ter režiserko Branko Novak nam je letos spet pripravil izjemen kulturen dogodek v okviru praznovanja slovenskega kulturnega praznika. Že v času pouka, v petek,10. februarja, so učenci s svojimi učitelji všečkali kulturo, pri vsakem predmetu malo drugače. Svoj vrh pa je všečkanje doseglo s koncertom MPZ, ki je bil hkrati tudi krajevna prireditev ob kulturnem prazniku. In res smo imeli kaj všečkati!  Za slavnostni začetek je poskrbel govornik Tone Marn, bivši učenec OŠ Tabor, danes pa arhitekt, založnik in ravnatelj Višje strokovne šole v Sežani. Poudaril je pomen kulture na vseh ravneh, izrazil priznanje svoji nekdanji šoli za delo na področju kulture in prisotne nasmejal z opisom prvega srečanja z učiteljem glasbe Zdravkom Novakom. Mladinskemu zboru so na prireditvenem odru delali družbo recitatorji pesmi sodobnih  slovenskih pesnikov (Ana Nagode, Lučka Kmet, Rebeka Zajec, Brin Logar, Jerca Leskovec, Martina Čerin, Sara Potočnik, Petra Polajžer, Matic Malovrh, Dane Trivić) in glasbeni gostje – Urška Šemrov, sopranistka in nekdanja učenka OŠ Tabor, kitarist Žan Bezek, godalni  Trio dolce (Eva Grmek, Alenka Ošaben in Urša Kržič) in pianistka Bojana Škrlj. V vlogi voditeljev prireditve sta tokrat nastopila devetošolca Katarina Krisper in Kim Klavžar, ki sta prisotne ves čas vzpodbujala, da so s svojimi aplavzi nastopajočim podelili na stotine všečkov. Da je tako obsežna prireditev lahko uspela, je pripomogla tudi tehnična ekipa, v kateri so bili Filip Rupnik, pomagala pa sta mu nekdanja devetošolca Tilen Podobnik in Filip Petrovčič Renčof. Vsem sodelujočim so se ob koncu zahvalili pevci MPZ in ravnateljica Miša Stržinar.

Preplet skladb mladinskega zbora, godalnega tria, klavirja, solo petja in besed pesnikov je vsem prisotnim napolnil srca s kulturo, z umetnostjo, kot pomembnim delom kulture in ob zadnjem aplavzu smo lahko samo pritrdili besedam iz scenarija: NA ZAČETKU IN NA KONCU VSEGA JE LJUBEZEN. Naj tako tudi ostane.

Slike si lahko oglejte tukaj.

Bojana Levinger