V sredo, 12. 4. 2017, je četrtošolce obiskal poseben gost. Imeli smo čast spoznati priznanega litvanskega pisatelja in ilustratorja, Kęstutisa Kasparavičiusa. Med njegovimi deli je tudi knjiga Izginula slika, ki smo jo z učenci brali v okviru projekta Naša mala knjižnica.

Gospod Kasparavičius je otrokom predstavil svojo književno junakinjo – žirafo. Njena podoba je nastajala pred našimi očmi, občudovali smo njegovo delo. Tudi otroci so imeli možnost prispevati svoj delež k umetnini, in sicer s skupinskim barvanjem Minke, kot so jo sami poimenovali.

V zahvalo za prijetno druženje smo avtorju podarili skupek ilustracij, na katerih so otroci upodobili psa čuvaja – lik iz Izginule slike. Gospod si je vzel čas in pogledal ter pokomentiral vsako izmed njih. Ilustracije naših malih umetnikov so ga navdušile.

Doživeli smo nepozabno srečanje, na katerega nas bo spominjala 5-metrska Minka, ki bo krasila našo šolo.

Nataša Vidmar