Na OŠ Tabor Logatec smo letošnjo NOČ KNJIGE izvedli v okviru Bralnega kluba v petek, 21.4.2017, v poznih popoldanskih urah v šolski knjižnici. Zbrala se nas je majhna, a izbrana  skupina knjigoljubcev, ki smo uživali ob prebiranju kratkih zgodb iz zbirke Album 14/15/16.Nasmejali smo se Letalni šoli Primoža Suhodolčana, v kateri se vse da, če se hoče, samo potruditi se je treba. Tako so se želva, jež in druge živali sprva učili letenja, na koncu pa so študirali lenarjenje. Sočustvovali smo z glavnim junakom Makarovičeve Mesečinske strune, z opernim beračem Petra Svetine, s fantom, ki vidi samoroga Janje Vidmar in drugimi.

Med drugim pa so se nam vtisnile v spomin tudi basni Slavka Pregla, kot na primer naslednja:

Dve možnosti

»Jaz vsakomur pomagam sanjati,« je zatrdila svilena blazina.

»Jaz pa vsakogar spravim na realna tla,« je rekel bananin olupek.

Za nami je torej srečanje, v katerem smo  ob knjigah in pogovoru  (ter mafinih) spet preživeli dve lepi urici.

Barbara Facija