Zborovodja Zdravko Novak je z Mladinskim zborom OŠ Tabor  in gosti na dan pred slovenskim kulturnim praznikom  pripravil kulturno prireditev za učence naše šole. Doživeli smo pravo učno uro kulture. Povezovalca, učenec Matic Malovrh in učiteljica Milojka Rupnik, sta nas nevsiljivo popeljala po poteh slovenskih umetnikov, spomnila sta nas na nesmrtnost Prešerna in Cankarja, na vsakoletno podelitev Prešernovih nagrad in letošnje nagrajence, na številne učitelje naše šole, ki so prejeli Februarsko priznanje za kulturo v občini Logatec, in na veliko število bivših učencev naše šole, ki so tudi danes v svojem poklicu povezani z umetnostjo. Učenci so lahko v živo prisluhnili dvema takima – glasbeniku Jerneju Gantarju in arhitektki, oblikovalki in klekljarici Anji Petek. Obema je naša šola dala pomembno vzpodbudo, da sta se odločila za poklic, povezan z umetnostjo in kulturo. Pevci MPZ so nas razveselili z ubranim petjem, prisluhnili smo Zdravljici v treh jezikih in Cankarjevi Skodelici kave. Učence pa je najbolj navdušil učenec Matevž Špacapan, član MPZ, izvrsten bobnar, ki je s svojim nastopom na noge spravil navzoče in … morda na novo navdušil kakšnega prisotnega, da se tudi sam začne ukvarjati z glasbo ali kakšno drugo vrsto umetnosti in kulture.

Hvala zborovodji in sodelujočim za enkratno učno uro kulturo in umetnosti.

Fotografije iz kulturne prireditve si lahko ogledate tukaj.

Bojana Levinger