Četrtošolci razvijamo bralno pismenost na več načinov – z bralno značko, domačim branjem ter projektom Naša mala knjižnica. Tako smo letos pri pouku prebrali še dodatnih 6 zanimivih knjig. Po vsaki prebrani knjigi pa smo pridno ustvarjali v Ustvarjalniku, pri likovni umetnosti, z izvirnimi izdelki pa sodelovali tudi na natečajih.

V torek nas je obiskala ustvarjalka projekta Naša mala knjižnica. Z zabavnim kvizom  je pri četrtošolcih preverila, koliko so si zapomnili o vseh prebranih knjigah. Učenci so nabrali lepo število točk in bili pohvaljeni za izkazano odlično znanje. Naša mala knjižnica v učilnici je bogatejša za novo knjigo, ki smo jo prejeli za nagrado in je že v prebiranju.

Gospa si je ogledala tudi naš knjižni kotiček in  ZZOO (Zmešani živalski vrt), ki so ga učenci sami izdelali in poimenovali. Tam se namreč zadržujejo čudne živali. Oglejte si jih tudi vi.

Mentorica Nataša Vidmar