V šolskem letu 2019/20 v okviru čebelarskega krožka nadaljujemo s sodelovanjem s Čebelarsko zvezo Slovenije in Čebelarskim društvom Logatec. Krožki v okviru ČZS dobijo material, didaktična  in promocijska gradiva, le-ta so se razdeljevala v četrtek, 19. 9. 2019, na Brdu pri Lukovici. Prevzema sta se udeležila tudi naša lanskoletna pisca raziskovalne naloge na temo čmrljev. Prekrasna pokrajina z dolgoletno tradicijo čebelarstva in sadjarstva ter druženje s čebelarji vedno znova navdušijo in postavljajo nove mejnike.

Zavezali smo se, da se bomo v letu 2020 udeležili  čebelarskega tekmovanja v Zagorju ob Savi. Leto 2020 bo za Slovenijo še kako pomembno, saj bo gostila mednarodno tekmovanje iz znanja čebelarstva v Stični. V času, ko se nam bližajo dnevi evropske kulturne dediščine, je pomembno, da ne pozabimo na tradicijo čebelarstva in čebelarje, ki so in bodo  Slovenijo postavili na svetovni čebelarski zemljevid.

Antonija Baznik