Drage učenke in učenci,

z veseljem vas pozdravljamo v novem šolskem letu 2024/2025! Upamo, da ste preživeli čudovite počitnice in se zdaj z navdušenjem vračate v šolske klopi, pripravljeni na nove izzive in priložnosti. V tem šolskem letu želimo skupaj z vami ustvariti okolje, kjer bodo prevladovale pozitivne vrednote, ki nam bodo pomagale, da se bomo vsi počutili sprejete, varne in cenjene.

Želimo si, da bi bila naša šola skupnost, kjer razumevanje, empatija, sodelovanje in prijaznost igrajo ključno vlogo. Verjamemo, da so to temeljne vrednote, ki nam omogočajo, da se med seboj podpiramo in spoštujemo. Razumevanje pomeni, da se trudimo razumeti občutke in potrebe drugih, da smo pozorni na njihove zgodbe in izkušnje. S tem gradimo močnejše vezi in preprečujemo nesporazume, ki bi lahko vodili v konflikte. Empatija nas uči, da se postavimo v kožo drugega in občutimo to, kar oni občutijo. To nam pomaga pri ustvarjanju sočutnega okolja, kjer se vsak posameznik počuti slišanega in podprtega. Ko razumemo, kako se drugi počutijo, smo bolj pripravljeni pomagati in podpirati drug drugega. Sodelovanje je ključ do uspeha tako v šoli kot tudi v življenju. Ko sodelujemo, združujemo naše moči, ideje in sposobnosti, da dosežemo skupne cilje. Vsak od vas ima edinstvene talente in prispevek, ki ga lahko doda naši skupnosti, in z veseljem bomo spremljali, kako se boste povezovali in delali skupaj. Prijaznost je vrednota, ki jo lahko izražamo vsak dan. Prijazna beseda, nasmeh ali majhna gesta lahko naredijo veliko razliko v življenju nekoga. Spodbujamo vas, da bodite prijazni do sebe in drugih, saj tako ustvarjamo pozitivno in spodbudno okolje za vse.

Starši imate še posebej pomembno vlogo pri ustvarjanju varnega in spodbudnega okolja, kar se odraža tudi v šoli. Z lastnim zgledom pokažete, kako se izraža razumevanje, empatija, sodelovanje in prijaznost. Vaša dejanja govorijo glasneje kot besede.

Verjamemo, da z vztrajnim gojenjem teh vrednot, nobena vrsta nasilja ne bo imela prostora v naši šoli. Skupaj lahko ustvarimo šolsko okolje, kjer se bo vsak počutil varnega, spoštovanega in sprejetega. Potrudimo se, da bomo v tem šolskem letu najboljša različica sebe na učnem in medosebnem področju.

Želimo vam uspešno in srčno šolsko leto!

(Visited 4.740 times, 1 visits today)