gledalisceV torek, 3. 11. 2015, so si prvošolci in drugošolci v Lutkovne gledališču Ljubljana ogledali predstavo Groznovilca, ki je poskrbela za vrsto prebrisanih dogodivščin.
Simpatično poredna junakinja je v gozd priletela v čajniku z balonom. Čarobna mivka, ki jo je Groznovilca podtaknila živalim, je povzročila same težave in trmasto preganjanje ježa, ki naj bi dobil steklino. Groznovilčini nasprotniki so bili pestra in nenavadna druščina živali: Polž, Jež, Sova, Veverica, Medved in drugi liki, ki pa kljub vsemu na koncu postanejo njeni prijatelji.
Uprizoritev Groznovilca je sestavljena iz različnih besedil avtorice Jane Bauer in je kot dramatizacija pri nas doživela krstno izvedbo. Uprizoritev je režiral Matjaž Farič, uveljavljen slovenski koreograf, ki v zadnjih letih v tandemu z dramaturginjo Stašo Bračič redno ustvarja tudi za otroško in mladinsko občinstvo.
Z našimi učenci se je Groznovilca srečala v njihovem otroškem svetu, učiteljice pa je povabila, da smo otroški svet skušale (ponovno) razumeti. Učenke in učenci so uživali med vnetim opazovanjem bistvenih uprizoritvenih elementov – vizualne in zvočne podobe, ki v predstavi spajata video material, igralce in lutke.
Preplet projekcije, hitra menjava prizorišč in preigravanje z dimenzijami so bili kot nalašč za sodobne otroke, kakršne imamo dandanes v naših šolskih klopeh.

20151103_092443 20151103_092610 20151103_104427 20151103_104457

Darja Merlak, vodja dneva dejavnosti