Od 30.3.2021 do 22.4.2021 (dan Zemlje) je, s ciljem razvijanja kompetence podjetnosti in spodbujanja zavedanja o pomenu čistega okolja, potekal natečaj od vrtca do devetega razreda osnovne šole.

V natečaj se je vključilo 12 zavodov ki izvajajo vzgojo in izobraževanje. S prispevki so sodelovali otroci iz treh vrtcev, učenci osmih osnovnih šol in ena skupina učencev iz Posebnega programa.

Vsi izdelki, ki smo jih prejeli, so bili izjemni in naloga pri ocenjevanju in izboru zahtevna.

V priponki so objavljeni vsi nagrajenci, na povezavi https://padlet.com/dodicandreja1/Bookmarks, pa si lahko ogledate nagrajena dela.

IME IN PRIIMEK NAGRAJENCAIME IN PRIIMEK MENTORJAUSTANOVA

VRTEC

1.Pavlina Orešković Kustec Ula PalminMartina Hočevar Trontelj Maruša DušaVRTEC JELKA – Škratki
2.Nina R.Vesna GeršakVRTEC VRHNIKA – Čarobna soba
3.Sara K.Janja Eržen Tamara LukanVrtec kurirček – enota Tičnica Logatec – Mehurčki

1.RAZRED

6.RAZRED

Nuša Niša ŠenteljMaja ZbašnikOŠ OB RINŽI KOČEVJE
Lina Ela ErjavecMaja ZbašnikOŠ OB RINŽI KOČEVJE
Žiga Istenič, Gašper Tomazin, Ažbe Pavunc, Ana NagodeAntonija BaznikOŠ TABOR LOGATEC

7.RAZRED

1.Brina LužarJasmina PogačnikOŠ PRESERJE PRI RADOMLJAH
2.Anja CimermanJasmina PogačnikOŠ PRESERJE PRI RADOMLJAH
3.Veronika CepinHelena Podboj MlakarOŠ ALOJZIJA ŠUŠTARJA ŠENTVID

8.RAZRED

1.Urška RugolePetra DebelakOŠ OB RINŽI KOČEVJE
2.Tadej IvanušaHelena Podboj MlakarOŠ ALOJZIJA ŠUŠTARJA ŠENTVID

9.RAZRED

1.Ana BešterJasmina PogačnikOŠ PRESERJE PRI RADOMLJAH
2.Neja MlinarSandra RihterPOSEBNI PROGRAM VIZ LITIJA
3.Žiga RepovžSandra RihterPOSEBNI PROGRAM VIZ LITIJA

V petek 13. 5. 2022 je v dvorani KD Gorenji Logatec, potekala prireditev ob razglasitvi in podelitvi priznanj učencem, ki so pripravili najboljše izdelke na temo onesnaževanja. Na prireditvi je zapel Mladinski pevski zbor OŠ Tabor Logatec, plesna šola 5-tka, pa je poskrbela za dve prijetni plesni popestritvi programa. Ga, Krma je predstavila vplive onesnaževanja na okolje, ga. Baznik, pa skupaj z učencem Klemenom Tomazinom čebele in njihov pomen pri naravnem ravnovesju. Iskrena zahvala vsem sodelujočim na natečaju in iskrene čestitke vsem nagrajencem. Posebna zahvala, pa učenkam, ki so prireditev pripravile in vodile: Julija Šimenc, Estera Šparamblek, Lana Zoja Čuden, Hana Bajc in Karin Eržen.

Ob tolikšnem odzivu na natečaj MOJ, TVOJ, NAŠ PLANET sem prepričana, da bomo za čistejše okolje znali poskrbeti tudi v prihodnje.

Mentorica Andreja Dodič