S sedmošolci smo se v petek, 9. 10. 2015, peš odpravili proti Blekovi vasi, kjer smo si v Muzeju na griču ogledali zbirko starih predmetov. Ti so razstavljeni v kozolcu, in sicer v treh etažah. VIMG_3755 IMG_3734spodnjih dveh nam je prijazna in zgovorna vodička ga. Ivanka Urbas predstavila predmete, ki so se uporabljali za delo na polju in obdelavo pridelkov, v zgornji etaži pa smo vstopili v nekdanjo kuhinjo in spalnico, ki sta prav tako polni dragocenih spominov na življenje v preteklosti. Predmeti so zaživeli skozi zanimive zgodbe iz življenja ge. Ivanke, ki nam je predstavila tudi stare razglednice in fotografije Logatca.
Pod starim kostanjem smo še malce posedeli in se razgledali po današnjem Logatcu, nato pa se polni vtisov vrnili v šolo, kjer smo tehniški dan zaključili z računalniško delavnico na temo varne rabe interneta. (Fotogalerija)

Maruša Brenčič Nagode