V tem tednu so bili afganistanski otroci prisotni na šoli tri šolske ure. Pouk so začenjali z drugo uro in sicer z učenjem slovenščine. Sledila je malica, po njej pa vključevanje v razrede.  Otroci so zelo radi odhajali med svoje vrstnike, saj so si tam našli že prve prijatelje.  Sledila je še ena ura učenja slovenščine. Do sedaj so se otroci naučili poimenovati dele telesa, se naučili nekaj osnovnih povedi, znajo izraziti svoje počutje, utrdili so besede, ki poimenujejo barve, živali, hrano, različne predmete, naučili so se poimenovati številke… Pri komunikaciji nam še vedno pomaga prevajalec Ramin Shadani, ki pa ni prisoten ves čas.

Po počitnicah bodo otroci azilanti začeli pouk s prvo uro. V šolo se bodo pripeljali z avtobusom. Sledili bosta dve uri učenja slovenščine in dve uri vključitve v razrede. Domov bodo odšli po četrti uri. Načrtujemo, da bo takšen urnik ostal do konca šolskega leta.

Zapisala: Saša Mivšek Jereb, šol. svet. del.