IMG_5978Tudi v šolskem letu 2015/16 je Policijska postaja Logatec pripravila preventivni projekt Policije – Otrok, policist za en dan. Omenjenega projekta sta se v sredo, 8.6.2016, udeležila tudi dva šestošolca naše šole. Več si preberite v njunih opisih doživetja in si  oglejte v galeriji slik.

Zapisala: Saša Mivšek Jereb

Policist za en dan

V sredo, 8.6.2016, sem postal policist za en dan. Na policijski postaji v Logatcu nas je sprejel policist Blaž Alič. Povedal nam je, kaj bomo delali. Dal nam je kape s šiltom, na katerih je pisalo policist za en dan in svetleč trak. Razkazal nam je  policijsko postajo. Nato smo odšli do prometnikov, ki sta nas čakala pred gasilskim domom v Dolnjem Logatcu. Prvi nam je predstavil radar, ki je vgrajen v avto, drugi pa nam je predstavil delo policista na motorju. Potem smo odšli do parkirišča pred glasbeno šolo, kjer smo v avtih iskali vrednejše predmete na vidnem mestu, nezavarovano vozilo (odprta okna, nezaklenjena vozila, itd.) ter nepazljivim lastnikom pustili prijazno obvestilo.

Nato smo odšli do OŠ 8 talcev, kjer smo iskali nezaklenjena kolesa in tudi tu lastnikom pustili prijazno sporočilo. Naše delo je prekinil dež, zato smo odšli do policijske postaje, kjer so nam pokazali, kako jemljejo prstne odtise. Ko je dež ponehal smo se s policijskimi vozili odpeljali do naše šole, kjer smo počeli isto kot v Dolnjem Logatcu. Ko smo končali, smo odšli pred gasilski dom v Gornjem Logatcu, kjer smo z laserskim merilnikom merili hitrost voznikov.

Moje osebno mnenje o tem dnevu je super. Najbolj mi je bilo všeč merjenje hitrosti z laserskim merilnikom. (Zapisal: Nejc Petrič)

IMG_6018 IMG_6016 IMG_6014 IMG_6007 IMG_6006 IMG_5999 IMG_5998 IMG_5993 IMG_5987 IMG_5983 IMG_5976