V okviru šolskega projekta Bralne pismenosti smo 22. 3. 2018, v počastitev dneva poezije, izvedli načrtovano dejavnost Starejši beremo mlajšim. Letos, ob 15-letnici smrti pesnika Andreja Žigona, bivšega učenca gornjelogaške osnovne šole, smo se odločili, da učencem predstavimo njegovo pesniško delo in pesmi učiteljic OŠ Tabor, Anice Perpar in Bojane Levinger. Učenci predmetne stopnje, Sara Potočnik, Samo Boben, Matic Malovrh in Ema Klavžar, so učencem razredne stopnje predstavili nekaj pesmi prej omenjenih avtorjev. Učenci razredne stopnje so bili navdušeni in potrdili dejstvo, da so takšna sodelovanja med razredi še kako pomembna, saj nas dodatno izpolnjujejo in nam vzbujajo upanje, da je vredno sodelovati tudi v prihodnosti. Hkrati pa nas učijo, da mlada srca še kako razumejo jezik poezije, jezik sporazumevanja, jezik srca. Na sam dan poezije, 21. marca, pa sta učenki naše šole sodelovali tudi na literarnem večeru Literarnega društva Zeleni oblaki v Hiši sadežev. Tretješolka Lučka Kmet je prebrala svoj prispevek pod mentorskim vodstvom učiteljice Irene Sivec Maglica, Sara Potočnik pa  je prebrala pesmi osmošolk,Tanje Jurca in Ule Urbančič. Veseli smo, da imajo naši učenci ob pravi vzpodbudi resnično radi poezijo in njena sporočila.

Bojana Levinger