Leto 2018 je namenjeno obeležitvi 100-letnice Cankarjeve smrti. Ob tej priložnosti je bila 36. Petkovškova kolonija, ki smo se je z učenkami udeležile v četrtek, 19. 4. 2018, na OŠ Ivana Cankarja Vrhnika, namenjena Cankarju in njegovemu delu. S tem smo izrazili kako cenimo delo, ki nam ga je s svojim pisanjem zapustil naš rojak. Na koloniji so sodelovaleu čenke Ana Žele, Ema Klavžar, Ana Smole in Lina Petkovšek.  Osrednji motiv je bil torej Ivan Cankar, ki smo ga po predhodnih osnutkih grafično prenesli na cementnoiverne plošče, velikosti1250 x 2800 x 10. Ta impozantna dela bodo nekaj časa na ogled v parku pred šolo Ivana Cankarja. Kasneje bodo razstavljena tudi na različnih mestih na Vrhniki in nazadnje bodo našla svoje mesto na fasadi šole. Kot mentorica se zahvaljujem vsem sodelujočim učenkam za njihovo kreativno sodelovanje.

Nataša Černič