V torek, 24. aprila 2018, je bila v Mestnem muzeju Ljubljana že deseta, jubilejna prireditev ob zaključku literarnega natečaja MOJA RODNA DOMOVINA, ki  ga vsako leto organizira Združenje veteranov 90 – 91 mesta Ljubljane in OŠ Vič.  Na tem natečaju že od vsega začetka sodelujejo tudi učenci OŠ Tabor in v vseh teh letih redno osvajajo nagrade in priznanja.

Letos si je nagrado za svojo pesem prislužil učenec  6. a razreda Jakob Štih, ki se je s svojo mentorico Bojano Levinger  tudi udeležil prireditve v Ljubljani. Priznanje za svojo pesem pa je prejel   David Cigale, učenec  7.a razreda, mentorica je bila Barbara Facija. Na letošnji jubilejni prireditvi so podelili tudi priznanja osnovnim šolam, ki že od vsega začetka redno sodelujejo na natečaju. Med prejemniki priznanja je tudi naša šola. Prejemnikom priznanj iskreno čestitamo in upamo, da bodo naši učenci tudi v prihodnje radi sodelovali na natečaju.

Bojana Levinger