je likovni natečaj, na katerem so sodelovali tudi učenci naše šole. Učenci so po poslušanju radijskih iger Zakaj ima fižolček bel trebušček ter Na čistem likovno interpretirali slišano in svojo domišljijo prelili na papir. Izmed 237 del je strokovna žirija izbrala tudi dela naših učencev: Krištofa Šparembleka (mentorica Marija Jereb Lukan), Neže Hodnik (mentorica Rezka Drmota), Erazma Koširja in Voranca Jerine (mentorica Nataša Vidmar). Razstavljena dela bodo objavljena in reproducirana tudi v e-galeriji na podstrani Radijske igre za otroke na Otroškem portalu RTV Slovenija.
Regijska razstava mladih likovnikov osrednje Slovenije V OBJEMU ZVOKA IN SLIKE 2018 bo v Logatcu, 15. maja 2018, ob 18. uri, v Galeriji hiša sonca. Avtorji likovnih del pa bodo povabljeni še k učni uri v dramskih studiih Radia Slovenija, kjer bodo spoznali način nastajanja radijske igre, programa in potek dela na radiu.

Lepo vabljeni k ogledu razstave.

Mentorice