REZULTATI NATEČAJA »NARAVNE IN DRUGE NESREČE« – REGIJSKA RAVEN

Na regijski ravni natečaja  so učenci  OŠ Tabor osvojil  7 priznanj za literarne prispevke in 2 priznanji za likovne izdelke.

Nagrajenci za literarne prispevke so:

PIKA ZALOŽNIK, 3. a, mentorica Zarja Trček

JERCA LESKOVEC, 3. a, mentorica Zarja Trček

MARK ZALAR, 3. a, mentorica Zarja Trček

MAŠA TUŠAR, 3. b, mentorica Irene Sivec Maglica

LINA PETKOVŠEK, 7. a, mentorica Bojana Levinger

MATIC MALOVRH, 7. a, mentorica Bojana Levinger

NIK PFAJFAR, 8. a, mentorica Bojana Levinger

Vsem nagrajencem iskrene čestitke.

V imenu mentoric – Bojana Levinger

Natečaj Moj dom včeraj, danes, jutri

IMG_1648Učenci tretjih razredov so sodelovali na likovnem in literarnem natečaju Notranjskega domoljubnega društva General Maister Unec. V petek popoldne, 20. 11. 2015,  smo se udeležili podelitve nagrad ob prijetnem kulturnem programu. Nagrado v okviru likovnega natečaja so prejeli: Nina Rupnik in Klemen Tomazin iz 3. a razreda, Lina Cvenk in Anže Petrič iz 3. b razreda.

Nagrado v okviru literarnega tečaja sta prejela: Martin Mišič iz 3. a razreda in Niko Trpin iz 3. b razreda.

20151120_182201 IMG_1646 20151120_184353 20151120_175934 IMG_1652

Čestitke vsem sodelujočim in nagrajencem,

učiteljici ga. Zarja Trček in ga. Irena Sivec- Maglica

DIVJA DAVNA POTOVANJA – zaključek občinskega  literarnega natečaja

Na ta veseli dan kulture, 3. decembra, je v Narodnem domu v Logatcu potekala prireditev ob zaključku občinskega literarnega natečaja za leto 2015. Na razpis, ki ga je pripravila logaška izpostava JSKD v sodelovanju s knjižnico Logatec, je iz vseh treh logaških osnovnih šol prispelo 85 prispevkov. Učenci OŠ Tabor so prispevali  27  zgodb in pesmi ter za svoje stvaritve prejeli dve nagradi in pet pohval:

Med učenci  7. razreda je 1. mesto pripadlo LINI PETKOVŠEK iz 7.a. Napisala je odlično domišljijsko zgodbo DVANAJST VOLČJIH NOČI.

ARLINA LETONJA,9.b, pa je prejela 4. nagrado med devetošolci za ganljivo in tenkočutno kratko zgodbo z naslovom  DALEČ JE ŠE NOVO LETO.

Pohvale in objave na knjižničnem portalu Kamra v zbirki Kako so nekdaj praznike obhajali, pa so si prislužili tudi:

LEJA HRIBAR, 7.b, za zgodbo PRAV POSEBEN BOŽIČ,

DOMEN PETROVIČ, 8.b, za zgodbo MOČ BOŽIČA,

MAKS POŽARNIK VAVKEN, 8.a, za zgodbo DAN SPOMINA NA MRTVE,

NIK PFAJFAR, 8.a, za zgodbo ŠKRAT VIRIDI    in

LOTI LAPAJNE, 9.a, za zgodbo BOŽIČ.

Vsem nagrajenim in pohvaljenim  iskrene čestitke, hvala pa tudi vsem ostalim sodelujočim učencem, ki za svoj prispevek prav tako prejmejo zaslužena priznanja.

Mentorici: Barbara Facija in Bojana Levinger