Spoštovani starši ter učenke OŠ Tabor Logatec!

V prihodnosti bo nepoznavanje računalniškega jezika podoben izziv, kot je danes nepismenost. Kljub temu, da v prihodnosti ne bo vsako delo vključevalo programiranja, je ključno, da se otroci naučijo osnov razumevanja programskih jezikov in digitalnih znanj, saj nas le-ti učijo novih načinov razmišljanja, kako problem razdrobiti v zaporedje manjših, bolj obvladljivih sklopov.

Dekletom starim 10. in 11. let (4. in 5. razred) želimo ponuditi možnost brezplačnega strukturiranega učenja osnov programiranja in logičnega razmišljanja. Dekleta se bodo učila programiranja, kjer bodo pridobila osnovna znanja programskih konceptov kot so algoritem, zanka, dogodek, pogojnik, funkcija itd. Vsak novo osvojeni koncept bodo utrdila s pomočjo vizualnih orodij. V okviru tečaja programiranja jih bomo seznanili tudi s sestavnimi deli računalnika ter poučili o digitalnem odtisu in varnosti na spletu (objava osebnih podatkov, slik, zavarovanje z gesli itd.).

KDAJ IN KJE?

Ob četrtkih, 7. in 8. šolsko uro, v računalniški učilnici.

NADALJEVALNI TEČAJ

Dekletom, ki so v lanskem šolskem letu obiskovale osnovni tečaj, tudi v šolskem letu 2021-2022 ponujamo nadaljevalni tečaj.

KDAJ IN KJE? Ob sredah, 6. šolsko uro (na 14 dni), v računalniški učilnici.

Sodelovanje v projektu je za učenke brezplačno in temelji na prostovoljskem udejstvovanju in neformalnem učenju.

Za vsa morebitna vprašanja sva dosegljiva na spodnja elektronska naslova.

IZVAJALEC: ga. Tinkara Rojko.

Koordinatorka projekta na OŠ Tabor Logatec:

Tanja Trček  tanjat@os-tabor.si

Učitelj izvajalec: Tinkara Rojko tinkarar@os-tabor.si

Pobudniki in organizator projekta: Simbioza Genesis, socialno podjetje, Digital School d.o.o.

Projekt financira in podpira: Celtra d.o.o.

Šola bo pri izvedbi projekta sodelovala kot lokacija in izvajalec.

Logatec, 23. 3. 2022

Koordinatorka projekta na OŠ Tabor Logatec: Tanja Trček

VIR: https://prijava.simbioza.eu/Projekt_girls_do_code.pdf

IZDELKI udeleženk tečaja – 2020-2021: https://padlet.com/jurek3/programiranje_za_dekleta